• BITCOIN/TL
  2171575,490
  % -1,16
 • ETHEREUM/TL
  120871
  % -2,51
 • RIPPLE/TL
  17.03
  % -0,19
 • BITCOIN CASH/TL
  15035.85,387
  % 0,48
 • LITECOIN/TL
  2693.62
  % 0,79
 • COSMOS HUB/TL
  280.69
  % 1,56
 • CARDANO/TL
  14.7
  % -0,09
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,03

Dünyanın En Büyük Havayollarından Biri Bitcoin Kabul Edecek

Dünyanın En Büyük Havayollarından Biri Bitcoin Kabul Edecek

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki en büyük havayolu olan Emirates Airlines, bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin ekleme ve NFT koleksiyonlarını şirketin web sitesinde ticarete açık hale getirme niyetini duyurdu.

Dubai merkezli havayolu, Emirates’in baş işletme görevlisi Adel Ahmed Al-Redha’nın uluslararası seyahat fuarı Arabian Travel Market’te düzenlenen bir medya toplantısında belirttiği gibi, uçak kayıtlarını izlemek için blockchain teknolojisini kullanmayı umuyor.

COO, yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağını söylemedi. Ancak kripto ödemeleri, blok zinciri takibi, metaverse ve takas edilemez token (NFT) projelerini uygulamaya ve yönetmeye odaklanacak yeni çalışanları işe alma planlarını açıkladı.

Kripto Piyasası Ne Zaman Toparlanacak? BTC 30 Bin Doları Geçti

En büyük kripto para birimi Bitcoin, bugün Londra seansının başlangıcında yükselişte ve pazarın kayıp boğaları nihayet bulunduğundan 30.000 dolarlık bölgenin üzerinde işlem görüyor. Bitcoin, LUNA kapitülasyonunun bir sonucu olarak 26.350.49 dolara kadar düştükten sonra bu yazının yazıldığı tarih itibarıyla %10'un üzerinde arttı. Kripto para piyasa değeri, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle %11 artarak şu anda 1,3 trilyon dolara ulaştı. Dün, piyasa değeri Haziran 2021'den bu yana

İlgili İçerik

Emirates Airlines’ın BTC ve NFT adımı

Blockchain ile ilgili bu planların, şirketin “müşteri ihtiyaçlarını daha iyi izleme” ve operasyonları, eğitimi ve web sitesi satışlarını daha etkileşimli süreçlere dönüştürme stratejisinin bir parçası olduğunu ekledi.

Emirates, hizmetlerini meta veri tabanına genişletme ve tahsil edilebilir ve fayda tabanlı NFT’ler geliştirme stratejisine “on milyonlarca dolar” harcama planını ilk olarak Nisan ayında kamuoyuna duyurdu ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Giderek daha fazla Dubai merkezli işletme blok zinciri ve kriptoyu benimserken, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) da metaverse resmi baskısını yaptı.

Kripto para düzenleyicisi kısa süre önce sanal bir genel merkez veya “MetaHQ” kurmayı planlayan The Sandbox metaverse’de arazi satın aldı.

Havayollarında kripto dönemi

Diğer bazı havayolları zaten ödeme olarak kripto para birimini kabul ediyor. Letonya havayolu airBaltic, 2014 yılında uçak biletleri için Bitcoin ödemelerini kabul eden dünyanın ilk şirketiydi. Artık eter ve dogecoin de kabul ediyor.

Ekim 2021’de El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Orta Amerika ülkesinin düşük maliyetli havayolu Volaris’in Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu, ancak bu plan henüz uygulanmadı.