• BITCOIN/TL
  1913088,139
  % 1,49
 • ETHEREUM/TL
  103359
  % 1,22
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % 6,84
 • BITCOIN CASH/TL
  12385.57,403
  % 7,95
 • LITECOIN/TL
  2299.9
  % 2,52
 • COSMOS HUB/TL
  202.8
  % 3,08
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,45
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,25

New York’a 3 Milyar Dolarlık Dünyanın İlk Kripto Kumarhanesi Açılıyor

New York’a 3 Milyar Dolarlık Dünyanın İlk Kripto Kumarhanesi Açılıyor

Onlarca yıllık deneyime sahip Las-Vegas merkezli bir varlık yöneticisi ve Japon merkezli bir oyun devi, New York’un ünlü Manhattan silüetinde, kripto para birimi ticaretini içeren milyarlarca dolarlık bir kumarhane yaratmayı düşünüyor.

Insider raporuna göre kumarhane için bir teklif, 7 Ocak Cuma gününe kadar New York’un yerel kumar otoritesine sunulacak.

Operatörler, dünyanın en büyük kripto para ticaret alanına ek olarak, bir e-spor stadyumu ve New York Moda Haftası, ABD Açık ve Filo Haftası gibi etkinlikler için bir tesis inşa etmek istiyor.

Las Vegas Sands’in eski yönetim kurulu üyesi Jason Ader, Aralık ayında verdiği bir röportajda, “Amaç, bazı oldukça havalı unsurlarla kumarhane oyunlarının ötesine geçen, farklı ama kapsamlı bir eğlence yaklaşımına sahip olmak.” dedi.

Dünyanın İlk Kripto Kumarhanesi Mirai

Kumarhane için seçilen “Mirai” ismi Japonca “gelecek” kelimesinden türetilmiştir ve mevcut tahminlere göre proje en az 3 milyar dolara mal olacak.

UE Resorts International, Japonya merkezli oyun teknolojisi tedarikçisi Universal Entertainment Corporation’ın bir yan kuruluşudur. Jason Ader ve diğer ortaklarla birlikte çalışmaktadır.

UE Resorts ve Ader kumarhanenin Manhattan’da olmasını tercih ederken, şehir yetkilileri ilçede inşa edilen bir kumarhane konseptine karşı olduklarını zaten ifade ettiler. Long Island ve yakın ilçeler de potansiyel konumlar olarak değerlendiriliyor.

UE Resorts, hisse senetlerini gelecekte Nasdaq’ta satmayı planlıyor. Şirkete göre, New York City’de planlanan kumarhane, büyük olasılıkla işletmenin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tek girişimi olacak.