• BITCOIN/TL
  2256504,303
  % -1,35
 • ETHEREUM/TL
  121836
  % 2,64
 • RIPPLE/TL
  17.25
  % -0,24
 • BITCOIN CASH/TL
  16527.05,190
  % -1,69
 • LITECOIN/TL
  2830.54
  % -0,16
 • COSMOS HUB/TL
  282.27
  % -1,48
 • CARDANO/TL
  15.88
  % -1,55
 • TETHER/TL
  32.19
  % -0,12

Almanya, Dünyanın En Büyük Darknet Pazarını Çökertti!

Almanya, Dünyanın En Büyük Darknet Pazarını Çökertti!

Alman polisi, ABD kolluk kuvvetleriyle birlikte, dünyanın en büyük darknet pazarı olan Hydra Market’i çökerttiklerini söyledi. Hydra’nın ele geçirilmesi, şu anda yaklaşık 25 milyon dolar değerinde olan piyasadan 543 bitcoinin ele geçirilmesi anlamına geliyor.

2015 yılında kurulan Hydra Market’in yaklaşık %80’lik bir darknet pazar payına sahip olduğu iddia ediliyor. Darknet, internette yalnızca belirli bir yazılımla erişilebilen bir yer paylaşımlı ağdır. Bazen gizli web olarak anılır, çünkü Tor tarayıcı gibi doğru yazılımla erişmek kolay olsa da, normal web’in bir parçası değildir.

Hydra Market’in kripto para birimi işlemlerinde yaklaşık 5,2 milyar dolarlık işlem yaptığına inanılıyor. Pazarda, genellikle Rusça konuşulan ülkelerde en az 17 milyon müşteriye hizmet veren yaklaşık 19.000 kayıtlı satıcı hesabı vardı.

Meşhur NFT Koleksiyonu Tehlikede: Bored Ape Yacht Club Hacklendi

Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun Discord sunucusu bugün hacklendi. BAYC ekibi, saldırıyı Twitter'da doğruladı. Kullanıcı fonlarının cüzdanlarından çalınması nedeniyle saldırının bir kimlik avı dolandırıcılığı olduğu görülüyor. Hacker, kulübün zaten piyasada olan Discord tokenini de ele geçirmiş görünüyor. Bored Ape Yacht Club üyeleri risk altında Bilinmeyen bir bilgisayar korsanı, en büyük NFT koleksiyonlarından biri olan BAYC'nin Discord sunucularını ele geçirdi. Hacker, üç Yuga Labs NFT koleksiyonu olan Bored

İlgili İçerik

Hydra Market, yasa dışı uyuşturucular, çalıntı finansal bilgiler, sahte kimlik, kara para aklama ve bitcoin karıştırma hizmetleri gibi çeşitli ürünler sattı.

Hydra Market tarafından sunulan Bitcoin karıştırma hizmeti, hizmeti devre dışı bırakma yeteneğini karmaşıklaştırdı. Karıştırma veya tambur hizmeti, fonların orijinal kaynağına giden yolu gizlemek için tanımlanabilir veya kusurlu kripto para birimi fonlarını başkalarıyla karıştırır.

Dünyanın en büyük darknet pazarında Bitcoin ticareti

Başsavcı Yardımcısı Lisa O. Monaco yaptığı açıklamada, “Adalet Bakanlığı, darknet piyasalarının ve kripto para biriminin kara para aklama ve bilgisayar korsanlığı araçlarının ve hizmetlerinin satışı için güvenli bir sığınak olmasına izin vermeyecek” dedi.

“Mesajımız net olmalı: Darknet pazarlarının ve onları sömürenlerin peşine düşmeye devam edeceğiz. Almanya’daki ve dünyadaki ortaklarımızla birlikte, bu suç aktörlerinin faaliyet göstermesine izin veren ekosistemi bozmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Almanya’daki yayından kaldırmanın yanı sıra, Adalet Bakanlığı ayrıca, Rusya’da ikamet eden Dmitry Olegovich Pavlov’a, Hydra’yı çalıştırmak için kullanılan sunucuların işletilmesi ve yönetimiyle bağlantılı olarak narkotik dağıtmak için komplo ve kara para aklamak için komplo kurmakla suç duyurusunda bulundu.

Darknet piyasası operatörlerine yönelik baskınlar ve yayından kaldırmalar, her ne kadar düzenli bir olay olmasa da yeni değil. Darknet’in en ünlü çöküşü, Silk Road ile 2013’e kadar uzanıyor, ancak o zamandan beri, 2017’de Alphabay gibi başka pazarlar da oldu.