• BITCOIN/TL
  2142268,392
  % 0,95
 • ETHEREUM/TL
  103991
  % 1,03
 • RIPPLE/TL
  17.32
  % 0,44
 • BITCOIN CASH/TL
  16563.53,429
  % -0,39
 • LITECOIN/TL
  2758.58
  % -0,24
 • COSMOS HUB/TL
  288.66
  % 2,11
 • CARDANO/TL
  16.59
  % 1,25
 • TETHER/TL
  32.53
  % 0,08

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK)

San Francisco kentinde bulunmakta olan  finansal teknoloji üzerine işlem yapmakta olan şirket SmartContract Haziran 2017 tarihinde Chainlink olarak diğer bir ismi ile LINK şeklinde Ethereum blockchain’ive aynı zamanda  ERC-20 tabanlı olarak işlem yapmakta olan Chainlink’i piyasaya sürdü.

Geliştiricileri akıllı olarak tasarlanmış olan sözleşmeleri içerisinde veri akışları, web API’leri ve aynı zamanda geleneksel olarak kullanılmakta olan banka hesap ödemeleri çerçevesinde zincir dışı olarak değerlendirilmekte olan kaynaklara ulaşılmasına izin verilmekte olan akıllı sözleşmeler ile birlikte blockchain içerisindeki bağlantıyı temin etmeyi isteyen güvenli bir blockchain olarak değerlendirilmektedir.

Chainlink (LINK) tasarımcıları, akıllı sözleşmeler çerçevesinde geleneksel olarak yasal anlaşmalar ile bulunmakta olan ihtiyacı farklılaştırmak ve bununla birlikte birçok endüstride son derece mühim çerçevede değişim gerçekleşmiş bulunmasına rağmen, blockchain ile ilgili olarak temel fikir oluşturabilecek sözleşmelerin diğer alışılmış sistemler ile iletişim olmadığına inanmalarından kaynaklanmakta olan blockchain harici sistemler ile birlikte gerçekleştirilebilecek köprü vazifesi yapmayı amaçladıklarını belirtiyor.

Alış500.27
Satış500.27
Değişim3,28
Son Güncelleme:

Chainlink, LINK token ve aynı zamanda LINK ağı çerçevesinde şekillenmektedir. API’ler ve aynı zamanda diğer platformlarda piyasaya sunulmasıyla, yatırımcılar ve gelişitiriciler iş dünyasında bulunmakta olan akıllı sözleşmelerin kullanıldığı ve uygulandığı bir ortamı  artırmayı hedeflemektedir.

Chainlink (LINK) Avantajı

Chainlink, blockchain harici sistemlerin sözleşmeler ile birlikte blockchaine entegre bulunmasını temin etmektedir. API tabanlı olarak sunulmakta olan blockchain sistemlerinin dahil edilmesi, işlem noktasında ki güvenliği, 3. kişiler ile birlikte  müdahaleyi ve aynı zamanda kullanılabilirliği yükseltmeye yönlendirilmekte olan, API şirketler ile birlikte avantaj sunmaktadır.

Gelişmekte olan blockchain teknolojisi içerisinde bir çok şirket ve aynı zamanda hizmetin blockchain sistemine katılması veya kendi blockchain sistemi içerisinde hareket etmesi bir çok açıdan zahmetli bir işlem olarak değerlendirilmektedir. Chainlink bu çerçevede, blockchain harici sistemlerin akıllı sözleşmeler ile entegre olmasını temin eder.