• BITCOIN/TL
  1926314,479
  % -8,00
 • ETHEREUM/TL
  107450
  % -5,22
 • RIPPLE/TL
  15.24
  % -3,08
 • BITCOIN CASH/TL
  11343.53,629
  % -9,48
 • LITECOIN/TL
  2224.74
  % -8,29
 • COSMOS HUB/TL
  217.77
  % -0,53
 • CARDANO/TL
  12.01
  % -4,28
 • TETHER/TL
  32.85
  % 0,34

Ödeme Uygulamaları ile Bitcoin Hediye Etmek Artık Mümkün

Ödeme Uygulamaları ile Bitcoin Hediye Etmek Artık Mümkün

Halihazırda kripto para hediye etmenin birçok yolu var, ancak bugün Cash App, eşler arası ödeme uygulamasına sunulan yeni bir özellikle bunu daha kolay hale getiriyor: Cash App ile Bitcoin hediye etme.

Block’un (eski adıyla Square olarak bilinen şirket) sahibi olduğu uygulama, artık ABD’deki kullanıcıların diğer ABD Cash App kullanıcılarına hediye olarak Bitcoin ve geleneksel hisse senetleri göndermesine izin verecek.

Stockpile ve Coinbase gibi hizmetler, kullanıcıların sırasıyla hisse senetleri ve kripto para birimleri hediye etmesine izin verirken Cash App, bu tür özelliklerin bir eşler arası ödeme uygulamasında ilk kez sunulduğunu belirtiyor.

Bu özellik, kullanıcıların uygulamadaki herhangi bir $Cashtag’e ücretsiz olarak Bitcoin göndermesine olanak tanıyan Cash App’in sunduğu önceki işlevsellik üzerine kurulu.

Bu yeni “hediye” özelliğini farklı kılan şey ise artık kullanıcıların sadece mevcut Bitcoin bakiyelerini değil, Cash App USD bakiyelerini veya banka kartlarını kullanarak Bitcoin gönderebilmeleridir.

Bu, kullanıcıların bir hediye olarak göndermek için Cash App mobil uygulamasında gerçekten herhangi bir Bitcoin veya bu konuda herhangi bir hisse senedi sahip olmaları gerekmediği anlamına gelir.

Cash App’ten Bitcoin Hediye Etme Özelliği

Şirket, bu özelliğin işe yaraması için, kullanıcıların nakit uygulama bakiyesinden veya bağlantılı bir banka kartından hisse senedi veya Bitcoin fiat değerini göndereceklerini açıklıyor. Bitcoin göndermenin önceki özelliğine yatırım sekmesinden erişilirken, yeni özelliğe hem uygulamanın ödeme sekmesinden hem de yatırım sekmesindeki yeni bir “hediye kutusu” düğmesinden erişilebilir.

Alıcı, hediyeyi kabul ettiği andaki varlığın piyasa değerini alacak. Ancak hisse senedi veya Bitcoin hediyesini almayı tercih etmezlerse, bunun yerine hediyeyi USD cinsinden almayı seçebilirler.

Block isimli şirket Twitter’ın da kurucusu olan Jack Dorsey tarafından yönetiliyor. Dorsey açıklamasında şirketin isim değişikliği, Cash App ve TIDAL gibi yeni varlıkları bünyesine kattığı için şirketin büyümesini göstermenin bir yolu olduğunu söyledi.

İsim değişikliği aynı zamanda kurumsal varlığı üstlendiği yeni işlerden ayırmanın bir yoluydu ve Cash App ve diğerlerinin kendi markaları olarak kalmasına izin verdi.

Dorsey ayrıca geçen ay Twitter CEO’luğundan istifa etti ve bu, Square ile daha fazla zaman geçirmesine yardımcı olmayı amaçlayan bir hareket.