• BITCOIN/TL
  1913088,116
  % 1,49
 • ETHEREUM/TL
  103359
  % 1,22
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % 6,84
 • BITCOIN CASH/TL
  12385.57,660
  % 7,95
 • LITECOIN/TL
  2299.9
  % 2,52
 • COSMOS HUB/TL
  202.8
  % 3,08
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,45
 • TETHER/TL
  33.07
  % 0,25

Cardano’dan Sahteciliğe Karşı Önlem

Cardano’dan Sahteciliğe Karşı Önlem

Cardano (ADA), blok zincir tabanına sahip bir tedarik zinciri çözümünün piyasaya arz edilmesinden sonra güvenliği artıracak ve sahte varlıklarla savaşmayı kolaylaştıracak önlemler almayı hedefliyor.

Cardano Vakfı, Scantrust adlı dijital marka koruması hizmeti veren bir şirket ile iş birliğine gitti. İş birliğinin amacı ise tedarik zincirinin takibini kolay yapmak ve kripto para borsalarındaki sahteciliğin önüne geçmek. Cardano Vakfı ve Scantrust ilk uygulamasını bir şarap üretimi yapmakta olan bir şirket ile gerçekleştirdi. ADA’ya destek sağlayan İsviçre merkezli işetme, geçtiğimi günlerde tedarik zinciri çözümünün resmi lansmanını düzenledi. Uygulamanın kapsamı birçok işletmeleri kapsıyor. Küçük, orta ya da Fortune 500 dev şirketlere kadar pek çok işletme için izlenebilirliği, güvenilirliği ve katılım sayısını artırmayı amaçlıyor.

İş birliğinin bir diğer amacı ise projeye ortak olan marka sahiplerinin fiziksel QR kodları sayesinde izlenebilirlik ile birlikte blokchainin yüksek hızı ve düşük maliyetlerden de faydalanmaktır. İsviçreli şarap firması Baia’s Wine söz konusu projeyi başarı ile tamamlayan ilk şirket oldu. Uluslararası faaliyetleri olan firmanın ihraçları esnasında ADA blokchaininde yer alan verileri artık izlenebilecek ve QR kodlar sayesinde yönetilebilirlik düzeyi artacaktır. Cardano Vakfı’nın başkanı Frederik Gregaard lansmanda, söz konusu proje sayesinde tüm sektörlerde dijital varlıklara güven aşılamak ve aynı zamanda sektörde dijital anlaşmalara güven ve şeffaflık oluşturmak istediğinin vurgusunu yapmıştır.

Cardano Nedir?

Cardano bir diğer bilinen adıyla ADA hem blockchain sistemine sahip bir kripto para hem de merkezi olmayan uygulamalar için kurulmuş bir platformdur. Kurucusu blockchain geliştiricisi Charles Hoskinson’dur. Hoskinson aynı zamanda Ethereum’un da kurucu ortakları arasında yer almaktadır. Cardano’yu TL para birimi ile birçok kripto para platformlarından satın alabilirsiniz.