• BITCOIN/TL
  2168513,713
  % 0,91
 • ETHEREUM/TL
  105846
  % 2,80
 • RIPPLE/TL
  17.91
  % -0,13
 • BITCOIN CASH/TL
  16532.25,534
  % -0,14
 • LITECOIN/TL
  2828.19
  % 2,87
 • COSMOS HUB/TL
  288.06
  % 0,73
 • CARDANO/TL
  16.42
  % -0,70
 • TETHER/TL
  32.53
  % -0,18

Cardano (ADA) Geliştiricisi IOHK, Tanzanya’daki yapmış olduğu Büyük Ortaklığını herkese Duyurdu

Cardano (ADA) Geliştiricisi IOHK, Tanzanya’daki yapmış olduğu Büyük Ortaklığını herkese Duyurdu

(ADA) Geliştiricisi IOHK, Tanzanya’daki yapmış olduğu Büyük Ortaklığını herkese Duyurdu

Cardano (ADA) geliştiricisi ve donanımcısı IOHK, blockchain yardımlı olan World Mobile ile büyük bir ortaklık imzaladığını duyurdu.

(ADA) geliştiricisi IOHK, blockchain yardımları ile World Mobile ile büyük bir ortaklık imzalamış olduğunu duyurdu. Yapılan anlaşmanın bir eklentisi olarak, iki farklı şirket, nüfusun çoğunluk bir alanının stabil internet bağlantısından fayda göremediği Afrika ülkesinden birisi olan  Tanzanya’da yeni bir mobil ağ alt yapısı kuracak. Burada ki amaç 100.000 kişiye 5G’ye erişimlerini sağlamak ve yararlanmaları olacak. Herhangi bir mobil sağlayıcıların ve alt yapılarının yerel bölgelerden daha uzak bölgelere yayılmasının ekonomik anlamda herhangi bir getiri durumu olmasa da, World Mobile, buni durumu paylaşım ekonomisi sistemiyle mümkün olarak kılmayı hedeflemekte. İşletmeler WMT tokenları ile ödül toplamaya devam ederken ,belirli olan ve gerekli olan bölgelerini bağlı tutmak amacıyla  düğümler çalıştırabilme olanakları var.

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:
Cardano

IOHK, Atala PRISM merkeziyetçi kimlik çözümlü uygulamasından fayda sağlayarak blockchain destekli ve yardım alt yapılı kimliklerin uygulanacak olması üzerinde çalışmalar başlayacak.

IOHK Ortaklılık Kurmayı Sürdürme Hedefinde İlerliyor

IOHK önümüzde ki bu haftanın ilk günlerinde Etiyopya Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılmış olan bir anlaşma sağlamayı başarmış durumda. Yaklaşık olarak beş milyon tane öğrenci, tutmuş oldukları notlarını kaydetmeyi ve gerektiği zaman tekrar izlemeyi kolaylık haline getirecek blok zinciri tabanlı kimlik donanımından  fayda sağlayabilecek.

Ayrıca buna en olarak bir yapay zeka firması olan SingularityNet, Etiyopya’da kurulmuş olan yapay zeka ve robotik gibi ilgili alanlarda projeler geliştirmeye ve yürütmeye odaklanacak olup bir bununla alakalı bir laboratuvar kurmak için IOHK ile işbirliği yapma hedefinde .