• BITCOIN/TL
  1915830,119
  % 1,30
 • ETHEREUM/TL
  103416
  % 0,89
 • RIPPLE/TL
  16.03
  % 7,61
 • BITCOIN CASH/TL
  12418.73,157
  % 7,29
 • LITECOIN/TL
  2300.91
  % 2,09
 • COSMOS HUB/TL
  203.53
  % 2,97
 • CARDANO/TL
  13.67
  % 3,12
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,28

Blockchain Karma Fonunu Sundu

Blockchain Karma Fonunu Sundu

Firma bir yeniliğe daha imza atarak Blockchain teknolojisine yatırım avantajı sunan İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon’unu hayata sundu. Bu fonun satışına bugün (28 Nisan 2021 Çarşamba günü) başlandı. Karma fon, Türk ve yabancı hisse senedi piyasalarına alaka duyan yatırımcıların portföylerini çoğaltma imkânı sunacak.

Konu ile alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Şu an yatırımcılar, fonların portföylerindeki kaynakları spesifik olarak nasıl bir alana yatırdıklarıyla alakadar olmakta ve seçimlerini buna göre oluşturmaktadır. Sürdürülebilirlik, teknoloji ile yenilikçilik gibi kavramlardan gücünü toplayarak gelişim ve büyüme durumu sunan spesifik sektörlerdeki getiri imkanlarına ortak olma düşüncesi yatırımcıları heyecanlandırmakta ve dikkatlerini çekmektedir. İş Portföy olarak son zamanlarda özgün teması olan fonların kurulması ve yatırımcılara verilmesi üzerine yoğunlaşıyoruz ve bu durumda tematik fon ailemizi İş Portföy Blockchain Teknolojileri Karma Fon ile çoğaltıyoruz.

Son zamanlarda enerjiden sağlığa, turizmden finansa kadar pek çok sektörde faaliyet veren şirketler yönünden kullanımı yaygınlaşan Blockchain teknolojisi, kişilerin iş yapış şeklinden, varlıklarını yönetme alışkanlıklarına, makine ile araçlarını kullanma alışkanlıklarından kimlik bilgilerini aktarmaya kadar birçok alanda insan/toplum hayatını değiştirme imkanı taşıyor. Fon’umuz, global şekilde blockchain teknolojileri temasıyla uyumlu, bu şirkette ki gelişmeleri temsil eden türk veya yabancı şirketlerin ihraç ettiği hisse senedi ya da özel sektör borçlanma araçlarına yatırım yapacak olan yatırımcılar için uygun olabilecektir.”

Erarslan, şehrimiz de bu yatırım temasıyla oluşturulan ilk yatırım fonunu kurduklarını söyleyerek, “Fon portföyüne kripto varlık ile kripto para piyasası işlemleri dahil olmayacak. İş Portföy Blockchain Teknolojik aletleri Karma Fon’un yatırım yapacağı durum oldukça çeşitlendirilmiş bir şirket ayrılmasına sahip olup, riskin dağıtılması durumunu benimsemektedir.