• BITCOIN/TL
  2088995,516
  % -3,58
 • ETHEREUM/TL
  102476
  % -3,07
 • RIPPLE/TL
  17.07
  % -4,82
 • BITCOIN CASH/TL
  15586.56,193
  % -5,49
 • LITECOIN/TL
  2713.88
  % -4,33
 • COSMOS HUB/TL
  274.72
  % -4,37
 • CARDANO/TL
  15.41
  % -5,39
 • TETHER/TL
  32.57
  % 0,11

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Kripto Ticareti Sunacak!

Dünyanın En Büyük Varlık Yöneticisi Kripto Ticareti Sunacak!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, planlardan haberdar olan üç kişiye göre yatırımcı müşterilerine bir kripto para birimi alım satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Kurumlar için 10 trilyon doların üzerinde varlığı yöneten New York merkezli şirket, kripto para birimi alanına “müşteri desteği ticareti ve ardından kendi kredi olanaklarıyla” girmeyi planladığını söyledi. Başka bir deyişle, müşteriler teminat olarak kripto varlıklarını taahhüt ederek BlackRock’tan borç alabilecekler.

İnsanlardan biri, BlackRock’un, kamu emeklilik planları, bağışlar ve devlet varlık fonları da dahil olmak üzere müşterilerinin, varlık yöneticisinin entegre yatırım yönetimi olan Aladdin (“Varlık, Borç, Borç ve Türev Yatırım Ağı”nın kısaltması) aracılığıyla kripto para ticareti yapmasına izin vereceğini söyledi.

Varlık yöneticisi, Aladdin blok zinciri stratejisi lideri için işe almaya başladığı Haziran ayı başlarında niyetini belli ediyor olabilir. Bu günlerde Wall Street bankalarının ve büyük finans kurumlarının, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citi gibi dikkatli bir şekilde stratejiler seçmesiyle kriptoya yöneldiği biliniyor.

BlackRock’tan kripto alım-satım hizmeti

BlackRock, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir dosyaya göre, CME Bitcoin vadeli işlemleri de dahil olmak üzere kripto ile ilgili piyasaya bazı olumlu sinyaller gönderdi. Şirket ayrıca, ABD’de ve yurtdışında kripto teknolojilerinde yer alan şirketlerden oluşan bir endeksi izleyen, borsada işlem gören bir fon olan iShares Blockchain ve Tech ETF’yi başlatmayı planlıyor.

BlackRock ayrıca CEO’su Michael Saylor’un firmasının Bitcoin varlıkları hakkında düzenli olarak haberler yaydığı MicroStrategy’nin %16,3’üne sahiptir.

Planlar hakkında bilgisi olan ikinci bir kişi, BlackRock’un “kripto ile pratik yapmak istediğini” ve sağlayıcılara baktığını söyledi. Üçüncü bir kişi, BlackRock içinde kriptoyu değerlendiren “yaklaşık 20 kişilik” bir çalışma grubuna atıfta bulunarak, “Herkesin aldığı tüm akışı görüyorlar ve bundan biraz para kazanmaya başlamak istiyorlar.” dedi.