• BITCOIN/TL
  2110306,392
  % -3,37
 • ETHEREUM/TL
  112692
  % -2,33
 • RIPPLE/TL
  15.84
  % -5,05
 • BITCOIN CASH/TL
  12556.68,447
  % -9,33
 • LITECOIN/TL
  2348.67
  % -6,75
 • COSMOS HUB/TL
  215.13
  % -7,04
 • CARDANO/TL
  12.34
  % -7,52
 • TETHER/TL
  32.51
  % -0,97

Bitcoin’in Fiyatı Hakkında Jpmorgan Uyarıda Bulundu

Bitcoin’in Fiyatı Hakkında Jpmorgan Uyarıda Bulundu

ABD’nin en büyük bankası, BTC’nin azalan ivmesinin gelecekteki yükselişlerini engel olabileceğini gösterdiğine dair bir iddiada bulunuyor.

Bloomberg’in yaptığı haber doğrultusunda JPMorgan srtatejisti Nikolaos Panigirtzoglou, kripto paradaki ivmelenmenin azalması sebebiyle Bitcoin’in rallisinij son bulacağına inanmaktadır.

Anahtar seviyesi

Panigirtzoglou, 60 bin doların artık Bitcoin boğaları için yap ya da öl seviyesinde olduğunu ikna olmuş durumda gözüküyor.

Coinbase’in direk olarak listelendiği gün 14 Nisan tarihinde amiral gemisi coin yaklaşık olarak 65 bin dolara çıktı, fakat 18 Nisan tarihinde  çok şaşırtıcı şekilde 51 bin dolara kadar düşüş yaşadı. Yaklaşık olarak 10 milyar dolar değerindeki kripto paradaki vadeli işlemleri Pazar çöküşü esnasında tasfiye edildi. JPMorgan stratejisti, kripto paradaki hızlanmaların sinyallerinin muazzam yok oluştan sonra fazla düşüşler yaşamasını bekliyor ve şu ifadelere yer veriyor;

“ Geçmiş olduğumuz birkaç gün içerisinde, Bitcoin de vadeli işlem piyasası geçtiğim Şubat ayının ortalarında, geçtiğimiz Ocak ayının ortalarında ya da geçen Kasım ayının sonlarında benzer şekillerde sert bir artış yaşadı. Hızlanma sinyalleri, hala yüksek seviyede olmasına rağmen, buradan birkaç ay süresinde doğal olarak düşecek” dedi.

Kripto para birimi olan Bitcoin de son birkaç ayda oluşan  benzer düzeltmeler sonrasında hızla bir şekilde geri dönmeyi başardı, fakat Panigirtzoglou, inişe gecen kurumsal akışlar sebebiyle bu defa durumun böyle olacağını düşünmüyor: “Mevcut olan konjonktürde önceki kısımların bir tekrarını görüp görmeyeceğimizi anlayacağız.” İfadesini kullandı.

Bununla beraber, daha önceden de söylendiği gibi, hedge fonu efsanesi Bill Miller, kripto para birimi olan Bitcoin’in “ arttığını” iddia ettik ve son dönemlerde giderek çoğalan balon düşüncelerini geri çevirdi.