• BITCOIN/TL
  2179820,529
  % -0,31
 • ETHEREUM/TL
  121801
  % -1,83
 • RIPPLE/TL
  17.06
  % 0,43
 • BITCOIN CASH/TL
  15011.88,584
  % 0,83
 • LITECOIN/TL
  2686.42
  % 0,79
 • COSMOS HUB/TL
  281.21
  % 1,79
 • CARDANO/TL
  14.82
  % 1,34
 • TETHER/TL
  32.21
  % 0,45

Bitcoin Patlama Yaşayabilir: Rusya ve ABD’den Kritik Hamle!

Bitcoin Patlama Yaşayabilir: Rusya ve ABD’den Kritik Hamle!

Finans devi deVere Group’un CEO’su Nigel Green’e göre, iki rakip büyük dünya gücü -ABD ve Rusya- dijital parayı devlet kabulüne doğru ilerliyor gibi göründüğü için Bitcoin ve kripto para birimleri bir devrilme noktasında.

ABD Başkanı Biden ve yönetimi, kripto para birimleri hakkında kapsamlı bir hükümet stratejisi belirlemek için önümüzdeki ayın başlarında yayınlanmak üzere bir yürütme emri hazırlıyor. Bu arada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetinin açık vergilendirme ve düzenleyici önlemler yoluyla ülkede Bitcoin madenciliğini teşvik etme önerisini destekliyor. Rusya Maliye Bakanlığı maliye politikası departmanı müdürü Ivan Chebeskov, “Yasaklama değil düzenlememiz gerekiyor” dedi.

Pandemi sırasında eski İngiltere Sağlık Bakanı Matt, “Kripto para birimlerinin ana akıma gelişi, bankacılığın temellerini sarsacak.” diye yazmıştı.

Kripto pazarına güven ABD ve Rusya’dan geliyor

Nigel Green, “İki rakip dünya gücü, ABD ve Rusya, şimdi görünüşte Bitcoin ve kripto para birimlerini federal düzeyde kabul etme ve düzenleme yolunda birbirlerini yenmek için çabalıyor. Temelde siyasi ve ideolojik olarak karşıt olmaya devam etseler de, hem Washington hem de Moskova, dijital bir çağda geleneksel itibari para birimlerinin ödünç alındığı ve bir süredir olduğu konusunda aynı fikir birliğine varıyor gibi görünüyor.” dedi.

Şu anda dünyanın rezerv para birimine sahip olmasına rağmen, ABD’nin geleceğin kaçınılmaz olarak dijital olduğunu bildiğini de sözlerine ekledi. Bu, Joe Biden’ın Beyaz Saray’ı politika belirleme ve dijital varlıkları düzenleme planlarını denetleme konusunda merkezi bir role yerleştirecek bir direktif için neden acele ettiğini açıklıyor.

“Putin kendi adına, Rusya’nın ABD yaptırımlarından kaçınmasına ve ABD merkez bankasının hakim olduğu küresel SWIFT bankacılık sistemini dolaşmasına izin verdiği için ülkesi için kripto para birimlerinin bariz avantajlarını takdir edecek.”

DeVere CEO’su, Bitcoin ve kripto para birimlerinin dünyanın parayı idare etme, iş yapma, işlem yapma ve varlıkları yönetme şeklini çoktan değiştirdiğini söyledi, ama piyasanın artık bir devrilme noktasında olduğunu hissediyor.

“Bitcoin dünyanın en büyük dijital para birimi ve dijital paranın kaçınılmaz geleceği. IMF’nin bunu fark etmemesi şaşırtıcı. Bitcoin ve kriptonun, işleri yapmanın yeni bir yolunun bir eşiği aştığı kritik bir kütle anına doğru gittiğine dair bir his var.”