• BITCOIN/TL
  2157189,115
  % 0,16
 • ETHEREUM/TL
  105659
  % 2,44
 • RIPPLE/TL
  17.71
  % -0,30
 • BITCOIN CASH/TL
  16388.38,485
  % -1,21
 • LITECOIN/TL
  2843.39
  % 3,29
 • COSMOS HUB/TL
  287.33
  % 0,91
 • CARDANO/TL
  16.12
  % -4,18
 • TETHER/TL
  32.5
  % -0,34

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token son zamanlarda oldukça dikkat çekmekte olan Ethereum blockchain ağı içerisinde yer almakta olan ERC-20 tabanlı ve aynı zamanda diğer bir ismiyle BAT şeklinde işlem görmekte olan bir kripto paradır. Dijital olarak işlem görmekte olan reklamcılık çerçevesinde faaliyet gösterme maksadıyla Mozilla, Javascript,ve Netscape yapımcılarından Brendan Eich ile birlikte  piyasaya dahil edilmiştir.

Alış
Satış
Değişim
Son Güncelleme:

Basic Attention Token (BAT) komisyon noktasında dijital reklamcılık çerçevesinde büyük şirketlerin almakta olduğu komisyonlar ve aynı zamanda sistemlerinin yatırımcı taleplerini görmediği görüşü ile “Dijital Reklamcılık” çerçevesinde yenilik getirme maksadı ile piyasaya verilmektedir. Basic Attention Token (BAT) yapımcıları, reklam vermekte olan, yayıncı ve aynı zamanda kullanıcıları bir noktaya getirmek suretiyle tüm yatırımcıların kazançlı olacağı bir reklamcılık sunmayı hedeflemektedir.

BAT sanal para birimi reklamcılık noktasında değerlendirilmekte bulunan tek internet sağlayıcısı “Brave” adlı, şirketin yayınlamakta olduğu tarayıcıdır. İlerleyen zamanlarda diğer internet sağlayıcılar da aynı şekilde faaliyete başlamayı hedeflemektedir

Basic Attention Token (BAT) Avantajları

Basic Attention Token (BAT) birçok avantajı bir arada bulundurmaktadır. Dijital reklamcılık noktasında, reklam vermekte olanlarla, reklam harcamalarını en kapsamlı olacak bir şekilde ve doğru noktaya ulaştırmalarında fayda bulunmaktadır. Yayıncı olarak işlem yapmakta olan sitelerde gereksiz bir şekilde reklamı engelleme ve reklam kazançlarının adil bulunması noktasında avantaj temin etmektedir. Kullanıcı açısından ise gereksiz ve aynı zamanda ilgi alanı haricinde reklamlarla muhatap olunmaması ve izlenmekte olan reklamlarda BAT çerçevesinde kazanç elde edilmesini sağlamaktadır. Piyasada birçok önemli noktaya değinmesinden kaynaklı olarak ciddi bir ilgi ile karşılaşmaktadır.