• BITCOIN/TL
  2184035,104
  % -0,61
 • ETHEREUM/TL
  113841
  % -1,57
 • RIPPLE/TL
  20.73
  % 5,42
 • BITCOIN CASH/TL
  12235.79,666
  % -2,69
 • LITECOIN/TL
  2411.86
  % 1,22
 • COSMOS HUB/TL
  206.52
  % 0,32
 • CARDANO/TL
  13.77
  % -1,41
 • TETHER/TL
  32.87
  % -0,22

Bancor (BNT)

Bancor (BNT)

Bancor ( BNT), ERC- 20 tabanlı olarak piyasaya çıkan ve kurucularının bir çoğu İsviçreli bankacılardan oluşmaktadır. Tam adı Bancor Network’dür ve çalışma prensibinden dolayı bir DeFi projesidir.

DeFi projesi, merkezi olmayan ve bir merkez üzerinden karar alınmayan finansal yapılara verilen addır. DeFi sisteminin amacı insanların geleneksel finans araçlarına kolay ulaşabilerek yapılacak olan işlemlerin bir merkez üzerinden değil de bir algoritmanın veya topluluğun kararı ile yapılarak daha adil olması amaçlanmaktadır.

Bancor Network, DeFi projesi ile amacı Kripto Para birimleri arasında geçişi sağlamaktır. Kripto paralar arasında değerine eş olanlar ile değişim yapılabiliyor.

Bancor’un Çalışma Sistemi

Bancor Network, ERC-20 tabanında çalışan blockchain ağı ile kripto para birimleri arasında geçişi sağlamaktadır. Söz konusu geçiş sistemi Bancor’un kendi varlık havuzu üzerinden yapılmaktadır.

Bancor kullanıcıları her hangi bir kripto para birimini Bancor ağı üzerinden istedikleri bir kripto para birimine dönüştürebilirler. Bu yapılan dönüşüm için Bancor’un kendi varlık havuzu olduğu için alıcı ya da satıcı kavramlarına gerek yoktur.

Dönüştüreceğiniz kripto para için bir satıcı bulmalısınız ve bir satıcı ile denk gelmeyi beklemeniz gerekmektedir. Varlık havuzunda yer alan kripto paralardan değişim anında gerçekleştirilir.

Bancir Network bu alış satış işlemlerini Akıllı sözleşmeler ile 2. Bir kişiye gerek duymadan yapmasıyla diğer borsalara göre kullanıcılarına çok farklı bir yöntem sunmaktadır.

Bancor Network Satın Alma

Ülkemizde, TL ile Bancor satın almak bilindiğinin aksine çok daha kolay ve hızlı bir işlem ile alınmaktadır. Bancor alımı yapılırken her hangi bir resmi evraka ya da teknik bilgiye gerek duyulmadan satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Boncar’ın resmi internet sitesinde ‘ Bancor Satın Al’ sayfasından alım işlemini üç adımda kolay bir şekilde yapabilirsiniz.