• BITCOIN/TL
  2250312,404
  % 0,31
 • ETHEREUM/TL
  121395
  % 3,62
 • RIPPLE/TL
  17.24
  % -0,01
 • BITCOIN CASH/TL
  16571.27,134
  % 1,14
 • LITECOIN/TL
  2838.3
  % 0,27
 • COSMOS HUB/TL
  283.54
  % -0,33
 • CARDANO/TL
  15.85
  % -0,66
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,05

Bu Metaverse Coin’i Arsa Satışları Rekor Kırarken Çakıldı!

Bu Metaverse Coin’i Arsa Satışları Rekor Kırarken Çakıldı!

ApeCoin (APE), APE fiyatının sadece üç günde yaklaşık %40 kaybetmesiyle boğalarını hazırlıksız yakaladı. APE’nin fiyatı, Mart ortasındaki ilk çıkışına göre %2,650’den fazla artarak 28 Nisan’da 27,57 dolar ile ikinci en yüksek seviyesine ulaştı.

Yine de yatırımcılar, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs’ın “Otherdeed” olarak adlandırılan Otherside Metaverse arazilerinin ayrıntılarını açıklamasından sonra pozisyonlarını gevşetmeye başladı.

Yuga Labs, şirketin metaverse arazi parsellerini Hollanda müzayede tarzında satacağı beklentilerinin aksine, NFT darphanesinin düz bir 305 APE’ye (bugünkü fiyatla 5.250 dolar) mal olacağını açıkladı. Bu nedenle, açıklama, insanların daha fazla ApeCoin tokeni biriktirme ihtiyacını azaltarak talepte düşüşe neden oldu.

APE, Yuga Labs’ın açıklamasından üç gün sonra 17 dolara kadar düştü.

Ek olarak, Yuga Labs’in ilk dalga için cüzdan başına iki NFT ile başlayarak, Otherdeed NFT’lerin basımını sınırlama kararı nedeniyle satış hızlandı. Bu, APE jetonlarına olan talebin azalmasında da rol oynamış olabilir.

ApeCoin düştü: İyi bir satın alma olabilir mi?

ApeCoin, tüm Yuga Labs ürünleri ve hizmetleri için birincil ödeme belirteci olarak hizmet eder. Ek olarak, APE sahiplerine topluluk üyeleri tarafından yapılan teklifler üzerinde oy kullanma hakkı veren merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan “ApeCoin DAO” içinde bir yönetişim varlığıdır.

Ancak en büyük paket APE’nin, ilk çıkışından neredeyse bir yıl sonra değerlemesi 4 milyar dolara ulaşan mavi çipli bir girişim olan Yuga Labs ile yakın ilişkisi olmaya devam ediyor. Bu nedenle, tümü ApeCoin aracılığıyla ödenecek olan metaverse arazi satışları üzerindeki anlaşma, devam eden satışı durdurabilir.

Dünyanın önde gelen NFT pazarı OpenSea, 30 Nisan’da platformundaki ödemeler için APE’yi kabul etmeye başladığını da duyurdu. Bu arada Yuga Labs, ApeCoin DAO’dan APE’nin Ethereum’dan kendi blok zincirine geçip geçemeyeceği konusunda bir oylama yapmasını istedi.

ApeCoin için teknik analiz

APE/USD söz konusu birleşmeden toparlanmaya çalışıyor, ancak cansız hacimler, bugünün fiyatına göre %10’un üzerinde bir düşüşle 15.72 dolara yakın 0,618 Fib çizgisinin bir sonraki aşağı yönlü hedef olarak hizmet etmesiyle, daha da düşmeye devam edeceğini gösteriyor.