• BITCOIN/TL
  2128623,662
  % 0,25
 • ETHEREUM/TL
  115340
  % -0,78
 • RIPPLE/TL
  16.07
  % -0,39
 • BITCOIN CASH/TL
  12764.73,537
  % -0,49
 • LITECOIN/TL
  2442.7
  % 1,38
 • COSMOS HUB/TL
  224.89
  % -0,26
 • CARDANO/TL
  12.62
  % -0,11
 • TETHER/TL
  32.84
  % 0,98

Algorand ve FIFA Anlaştı: Kısa Sürede Dev Kazanç

Algorand ve FIFA Anlaştı: Kısa Sürede Dev Kazanç

Algorand, yaklaşmakta olan FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin resmi blockchain sponsoru olmak için bir anlaşma imzaladı.

En büyük spor organizasyonlarından biri, kripto ile ilgili ikinci ortaklığını bu sefer Algorand ile imzaladı. Sonuç olarak Algorand ağının tokeni çift haneli rakamlarla yükseldi ve birkaç haftanın en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

Algorand, FIFA Dünya Kupası Katar 2022’de

Resmi duyuruya göre Algorand, bu yıl Katar’da gerçekleşecek olan yaklaşan spor etkinliğinde “FIFA’nın blockchain platformu” olacak ve blockchain destekli cüzdan çözümü sağlayacak. Şirket, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki Dünya Kupası’nın Bölgesel Destekçisi olacak ve ayrıca gelecek yıl Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Kadınlar Dünya Kupası’nın Resmi Sponsoru olacak.

Açıklama ayrıca Algorand’ın FIFA’ya “dijital varlık stratejisini geliştirmede” yardımcı olacağını da ortaya koydu. Aynı zamanda, spor organizasyonu “reklam, medyaya maruz kalma ve tanıtım fırsatları dahil olmak üzere sponsorluk varlıkları” sağlayacaktır.

Gelişme hakkında konuşan FIFA Başkanı Gianni Infantino şunları söyledi:

“Algorand ile bu ortaklığı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. İş birliği, FIFA’nın futbola daha fazla yeniden yatırım yapmak için sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının açık bir göstergesidir ve paydaşlarımıza ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına şeffaflık sağlar.”

Mart ayı sonlarında CryptoCom’un yaklaşan Dünya Kupası’nın kripto ticaret platformu sponsoru olmak için FIFA ile benzer bir anlaşma imzaladığını hatırlatmak gerekiyor.

ALGO %25 Yükseliyor

FIFA Dünya Kupası etkinliklerinin önemi göz önüne alındığında Algorand ile olan ortaklık, blok zinciri projesinin yerel kripto para birimi için önemli bir adım attı. ALGO, piyasa genelindeki son düzeltmelerin ardından dün 0,60 ABD dolarının altında işlem gördü, ancak saatler içinde neredeyse %25 artarak birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan 0,72 ABD dolarına yükseldi.

Yine de daha geniş bir grafiğe bakıldığında, ALGO’nun Nisan ayının başından beri düşüş trendinde olduğu açık. Varlık 31 Mart’ta 1 dolara dokundu ancak orada kalmayı başaramadı ve piyasanın çoğu gibi güneye yöneldi.

ALGO birkaç gün önce 0,55 doların altına düştüğü için bu %50’ye yakın bir düzeltmeyle sonuçlandı.